Budova škola

Budova škola

 

Opravné skúšky!

Dňa 27.8.2019( t.j. utorok) sa uskutočnia opravné skúšky od 8,00 hod.

Opravné písomné maturitné skúšky

Písomné opravné maturitné skúšky sa konajú dňa 3.9.2013.

Opravný termín písomnej časti maturitnej skúšky:

Slovenský jazyk a literatúra: utorok 03. 09. 2019 od 9.00 hod. Miesto: Súkromná SOŠ, Exnárova 20, Bratislava

Anglický jazyk B1: streda 04. 09. 2019 od 9.00 hod. Miesto: SOŠ podnikania, Strečnianska 20, Bratislava

Náhradný termín IČMS a opravné MS (ústne):16.-17.septembra 2019

On-Line šach

Posledný júnový týždeň prebehlo školské kolo online šachového turnaja, kde mali naši študenti možnosť overiť si svoje strategické schopnosti v kráľovskej hre. Teší nás, že všetky zápasy odohrali v športovom duchu fair play a rovnako tak, že svoje odhodlanie pre plné nasadenie nevzdali ani na záver školského roka.

Vďaka všetkým zúčastneným!

  • 1. miesto: Tomáš Čech
  • 2. miesto: Marian Juráš
  • 3. miesto: Marko Janík

FUTBALOVÝ TURNAJ

Dňa 24.6.2019 sa konal na škole futbalový turnaj o pohár riaditeľa školy. Turnaja sa zúčastnili žiaci 1.2. a 3. ročníka všetkých odborov. Žiaci vynaložili obrovské úsilie, aby ich tím postúpil do záverečného kola o prvé, druhé a tretie miesto. Futbalový turnaj odpískal p. riaditeľ školy Paed.Dr. Ján Sadloň.

Konečné umiestnenie:

1. miesto – 2.MPS
2. miesto – 3.MPS
3. miesto – 1.ME

IT Fitness Test 2019

Posledný májový týždeň všetci naši študenti 1. – 3. ročníka absolvovali overovanie digitálnych zručností v celoslovenskom testovaní počítačovej gramotnosti IT Fitness Test 2019. Každý zo zúčastnených obdržal od organizátora certifikát s podrobným popisom jeho úspechu. Celkové výsledky boli nad očakávanie prekvapivé, nakoľko priemer školy bol o 4,29% lepší ako je priemer stredných a vysokých škôl na Slovensku. Hoci testovanie odhalilo aj naše slabšie stránky, patrí našim študentom a ich pedagógom veľká pochvala. Veríme, že túto úroveň si škola nielen udrží, ale bude aj výzvou k dosahovaniu čoraz profesionálnejších výsledkov.

Naše výsledky.


Prehliadka v parlamente

Dňa 29. 05. 2019 sa žiaci našej školy, 2.MPS, zúčastnili exkurzie v parlamente pod čestným vedením p. Zemanovej.
Prehliadka sa nám veľmi páčila, dokonca sme stretli aj pána poslanca Igora Matoviča. Vzhľadom na jej zaujímavosť a pestrosť, by sme vám radi ukázali pár jedinečných fotografií.

Technika nás spája

Zapojili sme sa do projektu Technika nás spája, v ktorom sa naši žiaci zúčastnili výmennej praxe na SPŠ Strojnícka na Fajnorovom nábreží a ich žiaci sa zúčastnili odborného výcviku u nás. Cieľom projektu je, aby žiaci mohli spoznať aj iné zaujímavé technológie, ktoré sa vyučujú aj na iných školách.

Y-Games

V piatok 17. maja sa študenti 1.ME/TI, 1. MPS a 2.TI v sprievode svojich vyučujúcich Mgr. Pékovej, Mgr. Fabriczy a Mgr. Divinca zúčastnili v Refinery Gallery v Bratislave najväčšieho herno-technologického podujatia na Slovensku Y- Games.
Počas podujatia žiaci mali možnosť zúčastniť sa na prednáškach a absolvovať náučné workshopy zamerané na IT, hernú grafiku, programovanie a ďalšie aktivity, vrátane možnosti vyskúšať si svoje zručnosti v Retro herni.

Výsledky prijímacích skúšok 2019-2020 – 1.kolo

Výsledky prijímacích skúšok – 1.kolo 2. termín

Testovanie na BSK

Pondelok, 15.04.2019, sa naši žiaci z 3.MPS, 3.TI a 3.ME zúčastnili na testovaní protipovodňového projektu. Akcia sa konala v budove Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici.
Podujatie bolo prínosom pre všetkých zúčastnených.