Budova škola

Budova škola

 

Deň otvorených dverí – december 2019

Dňa 3.12. sa na škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Prišlo cez 140 žiakov deviateho a ôsmeho ročníka. Žiaci si mohli pozrieť vynovené priestory školy po rekonštrukcii. V triedach na nich čakali naši študenti ktorý im ukázali bežné veci ktoré môžu robiť po nástupe k nám do školy.  Naši študenti im ukázali humanoidného robota Nao s ktorým si mohli zatancovať, vodíkové autíčko, robotické rameno, 3D tlačiarne , virtuálnu realitu, návštevníci mali možnosť si zahrať rôzne hry v kútiku hier, zasúťažiť si s legoautíčkami cez mobilnú aplikáciu. Na deň otvorených dverí nás prišli pozrieť taktiež vzácny hostia ako je pani Machová z firmy Dell ktorá ukázala aké sú benefity pre žiakov ktorý sú u nich na externej praxi , pán Hudcovský zo ZSE, pán profesor Janíček z STU ktorý žiakom porozprával o štúdium na ich škole, pán Lasz, ktorý je generálnym sekretárom APZ vysvetlil aký obrovský záujem u zamestnávateľov je o našich žiakov. Ďakujeme všetkým zúčastneným za prezentáciu našej školy!

Anglická olympiáda

V dňoch 13. a 14. 11. 2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo sa v dvoch skupinách: 1.-2. ročník a 3.-4. ročník.
Žiaci využili svoje znalosti nielen v písomnom, ale aj ústnom prejave. Ich kreativita a znalosť angličtiny bola na veľmi vysokej úrovni. Učitelia Mgr. Marek Koprna a Mgr. Daniel Divinec sa rozhodovali o konečných výsledkoch len veľmi ťažko.

Všetkým zúčastneným žiakom gratulujeme, no umiestniť sa mohli na prvých troch miestach len niektorí z nich.

Výsledky olympiády z anglického jazyka

Streda 13.11. 2019 3. – 4. ročník

1. miesto Michal Tar (III. TI)
2. miesto Peter Almásy (III. MPS), Adam Hranai (III. MEI)
3. miesto Levente Nagy (III. MPS)

Štvrtok 14.11. 2019 1. – 2. ročník

1. miesto Peter Bédi (II. MPS)
2. miesto Andrej Škodák (I. MPS), Oliver Kuchťák (I. ME)
3. miesto Adam Kozma (II. TI), Patrik Brezovský (II. TI)

Predseda predmetovej komisie ANJ: Mgr. Marek Koprna

Gratulujeme!

Víťazi postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční 15.1.2020

Mladý tvorca 2019

V utorok 6. Novembra sa naša škola zúčastnila sútaže Mladý tvorca 2019. Naši žiaci sa tejto celoslovenskej sútaže zúčastnili s webovou aplikáciou “Zlaté hrable” ktorá pomáha v recyklácii odpadu s ktorou sa umiestnili na 4. mieste z 28 tímov.

Členovia tímu:
Andrej Oravec (tím líder, dizajnér)
Marek Michalica (hlavný programátor)
Martin Bagačka (programátor)
Samuel Hablák (programátor)
Roman Štofa (dizajnér)

Deň otvorených dverí

Srdečne pozývame všetkých žiakov 9. ročníkov Základných škôl na“ Deň otvorených dverí „ , ktorý sa koná na našej škole 3.12.2019 v čase od 08:00 hod. do 16:00 hod..

Príď medzi nás, pozri si aké podmienky a kvalitné odborné vzdelávanie ti ponúkame s cieľom dobrého uplatnenia sa na trhu práce.

Y-fest BSK 2019

V piatok 4. októbra sa vyše stovka študentov našej školy zúčastnila v sprievode vyučujúcich v Refinery Gallery jedinečného trojdňové podujatia plného obľúbených YouTube-rov a Streamer-ov, zábavného programu a skvelej atmosféry. Súčasťou podujatia bol aj herný turnaj Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch, technologická časť Y-Tech, pop-culture festival VÚB Y-Con a BSK Tech day. Počas podujatia mali možnosť zúčastniť sa na prednáškach a absolvovať vzdelávacie workshopy zamerané na IT, hernú grafiku a programovanie. O svoje dojmy sa podelili v reportáži na facebookovej stránke BSK.

Protidrogové vzdelávanie

Naši prváci sa v doprovode svojich triednych učiteľov zúčastnili v DK Zrkadlový háj protidrogového vzdelávacieho programu The Dark Trip , ktorý iniciovala školská výchovná poradkyňa Mgr. Iveta Péková. Divadelná inscenácia bola autentickým príbehom o teenagerovi, ktorý sa dostane k drogám a následne jeho život naberá rýchly spád, ktorý nevie zastaviť

Športovo-informačný deň pre ZŠ

V posledný deň pracovného týždňa, dňa 20.9.2019 sa na našej škole uskutočnil športovo-informačný deň pre ZŠ.Zúčastnili sa ho tri základné školy. Základná škola Tbiliská, základná škola Jána Amosa Komenského (Hubeného) a základná škola Svätý Jur. Naši študenti sa venovali žiakom v rámci športového dňa v rôznych disciplínach ako napríklad vo výdrži na balančnej doske, v pretláčaní, alebo futbalovom zápase. Neskôr majstri predávali svoje skúsenosti záujemcom, ktorí so záujmom počúvali a snažili sa čo najviac pochytiť pri prehliadke našimi dielňami.
Milí žiaci základných škôl, dúfame, že ste si dnešný deň užili a tešíme sa na Vás nabudúce na našom dni otvorených dverí.

Súťaž – učiteľ Slovenska

Aj naši učitelia sa snažia dostať medzi tých najlepších!

On-Line šach

Posledný júnový týždeň prebehlo školské kolo online šachového turnaja, kde mali naši študenti možnosť overiť si svoje strategické schopnosti v kráľovskej hre. Teší nás, že všetky zápasy odohrali v športovom duchu fair play a rovnako tak, že svoje odhodlanie pre plné nasadenie nevzdali ani na záver školského roka.

Vďaka všetkým zúčastneným!

  • 1. miesto: Tomáš Čech
  • 2. miesto: Marian Juráš
  • 3. miesto: Marko Janík

FUTBALOVÝ TURNAJ

Dňa 24.6.2019 sa konal na škole futbalový turnaj o pohár riaditeľa školy. Turnaja sa zúčastnili žiaci 1.2. a 3. ročníka všetkých odborov. Žiaci vynaložili obrovské úsilie, aby ich tím postúpil do záverečného kola o prvé, druhé a tretie miesto. Futbalový turnaj odpískal p. riaditeľ školy Paed.Dr. Ján Sadloň.

Konečné umiestnenie:

1. miesto – 2.MPS
2. miesto – 3.MPS
3. miesto – 1.ME