Budova škola

Budova škola

 

Mladý tvorca 2019

V utorok 6. Novembra sa naša škola zúčastnila sútaže Mladý tvorca 2019. Naši žiaci sa tejto celoslovenskej sútaže zúčastnili s webovou aplikáciou “Zlaté hrable” ktorá pomáha v recyklácii odpadu s ktorou sa umiestnili na 4. mieste z 28 tímov.

Deň otvorených dverí

Srdečne pozývame všetkých žiakov 9. ročníkov Základných škôl na“ Deň otvorených dverí „ , ktorý sa koná na našej škole 3.12.2019 v čase od 08:00 hod. do 16:00 hod..

Príď medzi nás, pozri si aké podmienky a kvalitné odborné vzdelávanie ti ponúkame s cieľom dobrého uplatnenia sa na trhu práce.

Y-fest BSK 2019

V piatok 4. októbra sa vyše stovka študentov našej školy zúčastnila v sprievode vyučujúcich v Refinery Gallery jedinečného trojdňové podujatia plného obľúbených YouTube-rov a Streamer-ov, zábavného programu a skvelej atmosféry. Súčasťou podujatia bol aj herný turnaj Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch, technologická časť Y-Tech, pop-culture festival VÚB Y-Con a BSK Tech day. Počas podujatia mali možnosť zúčastniť sa na prednáškach a absolvovať vzdelávacie workshopy zamerané na IT, hernú grafiku a programovanie. O svoje dojmy sa podelili v reportáži na facebookovej stránke BSK.

Protidrogové vzdelávanie

Naši prváci sa v doprovode svojich triednych učiteľov zúčastnili v DK Zrkadlový háj protidrogového vzdelávacieho programu The Dark Trip , ktorý iniciovala školská výchovná poradkyňa Mgr. Iveta Péková. Divadelná inscenácia bola autentickým príbehom o teenagerovi, ktorý sa dostane k drogám a následne jeho život naberá rýchly spád, ktorý nevie zastaviť

Športovo-informačný deň pre ZŠ

V posledný deň pracovného týždňa, dňa 20.9.2019 sa na našej škole uskutočnil športovo-informačný deň pre ZŠ.Zúčastnili sa ho tri základné školy. Základná škola Tbiliská, základná škola Jána Amosa Komenského (Hubeného) a základná škola Svätý Jur. Naši študenti sa venovali žiakom v rámci športového dňa v rôznych disciplínach ako napríklad vo výdrži na balančnej doske, v pretláčaní, alebo futbalovom zápase. Neskôr majstri predávali svoje skúsenosti záujemcom, ktorí so záujmom počúvali a snažili sa čo najviac pochytiť pri prehliadke našimi dielňami.
Milí žiaci základných škôl, dúfame, že ste si dnešný deň užili a tešíme sa na Vás nabudúce na našom dni otvorených dverí.

Súťaž – učiteľ Slovenska

Aj naši učitelia sa snažia dostať medzi tých najlepších!

On-Line šach

Posledný júnový týždeň prebehlo školské kolo online šachového turnaja, kde mali naši študenti možnosť overiť si svoje strategické schopnosti v kráľovskej hre. Teší nás, že všetky zápasy odohrali v športovom duchu fair play a rovnako tak, že svoje odhodlanie pre plné nasadenie nevzdali ani na záver školského roka.

Vďaka všetkým zúčastneným!

  • 1. miesto: Tomáš Čech
  • 2. miesto: Marian Juráš
  • 3. miesto: Marko Janík

FUTBALOVÝ TURNAJ

Dňa 24.6.2019 sa konal na škole futbalový turnaj o pohár riaditeľa školy. Turnaja sa zúčastnili žiaci 1.2. a 3. ročníka všetkých odborov. Žiaci vynaložili obrovské úsilie, aby ich tím postúpil do záverečného kola o prvé, druhé a tretie miesto. Futbalový turnaj odpískal p. riaditeľ školy Paed.Dr. Ján Sadloň.

Konečné umiestnenie:

1. miesto – 2.MPS
2. miesto – 3.MPS
3. miesto – 1.ME

IT Fitness Test 2019

Posledný májový týždeň všetci naši študenti 1. – 3. ročníka absolvovali overovanie digitálnych zručností v celoslovenskom testovaní počítačovej gramotnosti IT Fitness Test 2019. Každý zo zúčastnených obdržal od organizátora certifikát s podrobným popisom jeho úspechu. Celkové výsledky boli nad očakávanie prekvapivé, nakoľko priemer školy bol o 4,29% lepší ako je priemer stredných a vysokých škôl na Slovensku. Hoci testovanie odhalilo aj naše slabšie stránky, patrí našim študentom a ich pedagógom veľká pochvala. Veríme, že túto úroveň si škola nielen udrží, ale bude aj výzvou k dosahovaniu čoraz profesionálnejších výsledkov.

Naše výsledky.


Prehliadka v parlamente

Dňa 29. 05. 2019 sa žiaci našej školy, 2.MPS, zúčastnili exkurzie v parlamente pod čestným vedením p. Zemanovej.
Prehliadka sa nám veľmi páčila, dokonca sme stretli aj pána poslanca Igora Matoviča. Vzhľadom na jej zaujímavosť a pestrosť, by sme vám radi ukázali pár jedinečných fotografií.